• Iba online
 • -6,00 €

Holland & Barrett Men Hair Vitamins 60 kapslí

Holland & Barrett Men Hair Vitamins 60 kapslí.Predstavujeme Holland & Barrett Men Hair Vitamins, Holland & Barrettov,Extrakt zo Saw Palmetto (extrakt 20:1, čo zodpovedá 1000 mg Saw Palmetto),Extrakt zo senovky gréckej (extrakt 4:1, čo zodpovedá 1000 mg senovka grécka) vôbec prvý pánsky doplnok vlasov, špeciálne navrhnutý na podporu zdravých vlasov.Mysleli sme si, že je načase, aby sme vytvorili kvalitný vzorec, ktorý konkrétne podporuje pánske vlasy.Výživa vlasov začína zvnútra von a aby ste mali zdravé vlasy, musíte zabezpečiť, aby ste prostredníctvom stravy dostávali správne živiny.Ak máte pocit, že tu zaostávate, potom by mohlo byť dobré vziať mužom nejaké vitamíny na rast vlasov, aby ste si doplnili hladinu.
20,00 €
14,00 € Ušetríte 6,00 €
s DPH Dodanie do 1-3 dní
Množstvo
Na sklade
 

Doprava zadarmo nad 80€! Dobierka SR, ČR, EU!

 

100% originálne CE profesionálne produkty

 

Doručenie Slovenská pošta,DPD,PACKETA EU

Holland & Barrett Men Hair Vitamins 60 kapslí.Predstavujeme Holland & Barrett Men Hair Vitamins, Holland & Barrettov vôbec prvý pánsky doplnok vlasov, špeciálne navrhnutý na podporu zdravých vlasov.Mysleli sme si, že je načase, aby sme vytvorili kvalitný vzorec, ktorý konkrétne podporuje pánske vlasy.Výživa vlasov začína zvnútra von a aby ste mali zdravé vlasy, musíte zabezpečiť, aby ste prostredníctvom stravy dostávali správne živiny.Extrakt zo senovky gréckej (extrakt 4:1, čo zodpovedá 1000 mg senovka grécka),Extrakt zo Saw Palmetto (extrakt 20:1, čo zodpovedá 1000 mg Saw Palmetto)

Ak máte pocit, že tu zaostávate, potom by mohlo byť dobré vziať mužom nejaké vitamíny na rast vlasov, aby ste si doplnili hladinu.

Vzťah medzi vlasmi a sebadôverou

Ak nie ste spokojní so stavom vlasov, môže to skutočne ovplyvniť vaše sebavedomie a mať negatívny vplyv na vašu náladu.

Možno sa ocitnete v situácii, keď sa obávate o svoje vlasy, keď ste vonku.

Medzi problémy, ktoré môžu ovplyvniť mužské vlasy, patrí rednutie, vypadávanie vlasov, lámanie a strata farby, ktorá vlasy zmení na sivé.

Tieto obavy môžu byť výsledkom mnohých rôznych príčin vrátane dedičných stavov, starnutia, používania určitých chemických látok a nedostatku určitých živín v tele vrátane biotínu.

Užívanie biotínu pre mužov vo forme vlasového doplnku môže pomôcť zvýšiť tieto hladiny živín v tele.

Stav vašich vlasov je jedným z najzreteľnejších signálov nášho vnútorného zdravia a pohody.

Ak ste vyskúšali všetky obvyklé tipy a triky, aby vaše vlasy vyzerali dobre, potom môže byť vhodný čas vyskúšať namiesto toho doplnok výživy.

Zloženie vysoko kvalitných vitamínov a minerálov

Vlasové vitamíny Holland & Barrett Men obsahujú prémiovú formuláciu vysoko kvalitných živín, vitamínov a minerálov, ktoré vyživujú vaše vlasy, vrátane biotínu, zinku, medi, saw palmetto a extraktu zo senovky gréckej.

Biotín, tiež známy ako vitamín H alebo vitamín B7, je kľúčovou zložkou mnohých vlasových doplnkov vďaka svojim výhodám pre udržanie normálnych vlasov. Biotín tiež prispieva k udržaniu normálnej pokožky.

Biotín je esenciálny vitamín, ktorý telo potrebuje na svoje normálne fungovanie. Nedostatok biotínu môže viesť k rednutiu vlasov.

Esenciálny minerál, zinok, prispieva k udržaniu normálnej pokožky, zatiaľ čo meď pomáha podporovať pigmentáciu a farbu vlasov.

Užívanie mužských vlasových vitamínov

Vieme, že vediete rušný život, a tak budete mať istotu, keď sa dozviete, že nemôže byť jednoduchšie zaradiť vlasové vitamíny pre mužov do vašej každodennej rutiny.

Stačí užiť jednu z týchto pánskych vlasových tabliet každý deň, najlepšie s jedlom.

Prečo si to nevziať pri raňajkách a potom môžete slobodne povedať bez toho, aby ste o tom premýšľali?

Užite si prácu, školenie a socializáciu, bezpečne s vedomím, že pre svoje vlasy robíte všetko, čo je v vašich silách.

Extrakt zo Saw Palmetto (extrakt 20:1, čo zodpovedá 1000 mg Saw Palmetto) je palma rastúca na juhovýchodnom pobreží USA, hlavne na Floride, ktorá bola dlho využívaná hlavne na okrasné účely. Pôvodné indiánske kmene obývajúce toto územie však ešte v predkolumbovskej ére využívali rastlinu a jej plody aj v rámci tradičnej ľudovej a prírodnej medicíny, hlavne ako afrodiziakum.

Dnes už vieme, že rastlina má veľký vplyv na sexuálne zdravie pre mužov aj pre ženy. Vďačíme za to istému doktorovi menom J.B. Readom, ktorý v roku 1879 publikoval svoje výsledky bádania o prospešnosti Saw Palmetto pri liečbe viacerých problémov a neduhov. Všimol si to, že plody rastliny pomáhajú na kašeľ, spánok, trávenie a tiež proti infekciám močovej sústavy. Bol to však len začiatok spoznávania účinkov tejto palmy, nakoľko až v roku 1926 boli publikované prvé odporúčania o tom, že extrakt a výťažky z rastliny majú pozitívny účinok aj pri problémoch s prostatou.

Keďže rastlina sa využíva čoraz viac aj v rozličných prípravkoch od tabliet, cez šampóny, prášky alebo tinktúry, rozhodol som sa jej venovať viac pozornosti a pozrieť sa na všetky jej vplyvy, vedľajšie účinky aj využitie trocha bližšie. Do popredia sa totiž v dnešnej dobe dostáva naozaj veľké množstvo rôznych prípravkov s nálepkou „sily prírody“ alebo „prírodných účinkov“, ale nie všetky sú naozaj kvalitné. Ak chcete vedieť, či vám môže práve Saw Palmetto  pomôcť a v čom konkrétne, odpovede na tieto otázky nájdete v mojom článku.

Predstavím vám rastlinu nielen z pohľadu jej biologických vlastností, ale povieme si niečo viac aj o tom, v ktorých prípravkoch pre mužov a ženy ju možno nájsť a aké účinky v nich plní. Ďalej sa dozviete aj to, kde všade tieto prípravky môžete kúpiť a ktoré majú najlepší pomer ceny a kvality.

Serenoa repens bola svojimi pozitívnymi účinkami známa už pred kolonizáciou severnej Ameriky. Rastlinu a jej plody využívali už indiánske kmene a to hlavne pre posilnenie sexuálnej vitality, čiže ako afrodiziakum, ale aj na liečbu problémov močových ciest. Prví americkí osadníci si z rastliny vyrábali šťavy, ktoré používali napríklad na trávenie zvýšenie hmotnosti.

Druh bol popísaný ešte v roku 1791 Williamom Bartramom, no väčšiu pozornosť začalo Saw Palmetto budiť po tom, čo si americkí botanici a vedci začali všímať, že zvieratá konzumujúce plody rastliny sú v lepšej kondícii a vyzerajú zdravšie. To bol aj podnet, prečo začala byť rastlina predmetom skúmania na prelome 19. a 20. Storočia. Spomínaný doktor J. B. Read z Georgie o tom v apríli 1879 napísal prvý článok v novinách American Journal of Pharmacy, kde poukázal na účinky rastliny vo viacerých oblastiach. Začiatkom 20. storočia sa potom začala rastlina využívať už aj na typické mužské problémy, čiže s močovými cestami a hlavne prostatou.

To, že účinky Saw Palmetto stále nie sú dostatočne preskúmané, dobre ukazuje aj skutočnosť, že až nedávno sa zistilo, že rastlina má pozitívny vplyv aj pre ženy. V 90. rokoch sa totiž zistilo, že má efekt pre pozastavenie nežiaduceho ochlpenia na tvári a pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Postupne sa zistilo, že tak, ako u mužov, aj u žien pomáha na viaceré aspekty zdravia močových ciest a reprodukčných orgánov.

Saw Palmetto bolo súčasťou ľudovej medicíny už u starých indiánskych kmeňov. Z rastliny sa používajú plody, ktoré sa v minulosti u pôvodných obyvateľov konzumovali v surovom stave, dnes sa z nich pripravujú rôzne formy surovín alebo už hotových prípravkov.

Ide hlavne o prípravky a produkty určené na vnútorné použitie. Buď sa jedná o suroviny, napríklad sušené plody alebo z nich už hotový mletý prášok, alebo o hotové prípravky vo forme tabliet, čajov, tinktúr, olejov. Často krát býva v zložení viacero látok, väčšinou ide o ľahké oleje, ktorých cieľom je podporiť pôvodné účinky.

Od prvého objavenia pozitívnych a liečivých účinkov sa použite Saw Palmetto zmenilo. Zapríčinilo to lepšie preskúmanie jeho zloženia a pozorovanie účinkov na ľudské zdravie. Plody tejto malej palmy sa používajú na:

 • podporu pri problémoch s močovým systém
 • pomoc pri problémoch s prostatou
 • zlepšenie spánku
 • pomoc na utlmenie kašľa
 • pomoc pri prechladnutí a zápaloch priedušiek
 • zvýšenie libida ako afrodiziakum
 • zlepšenie produkcie spermií
 • pomoc pri zvyšovaní hmotnosti
 • detoxikácia pokožky a mliečnych žliaz
 • podpora rastu mliečnych žliaz v niektorých prípravkoch
 • očistenie pečene aj hrubého čreva
 • zmiernenie negatívnych prejavov menštruácie
 • zlepšenie rastu vlasov u mužov
 • zmiernenie rastu ochlpenia u žien s vysokým testosterónom

Použitie rastliny a jej plodov je dané hlavne bohatou paletou látok nachádzajúcich sa v nej. Ide o zmes esterifikovaných mastných kyselín a látok typických pre rastliny, najmä fytosterolov, flavonoidov a polysacharidov.

Esterifikované mastné kyseliny sú v rastline zastúpené viacerými druhmi, ide hlavne o kyselinu kaprylovúkyselinu olejovúkyselinu palmitovú, kyselinu laurovú, kyselinu myristovú a kyselinu stearovú. Kyseliny sú viazané na lipidy a prestavujú energetickú rezervu.

fytosterolov sa v Saw Palmetto nachádzajú B-sisterol, kampesterol, daucosterol a stigmasterol. Rastlinné steroly obsiahnuté v rastlinách pôsobia na hladinu cholesterolu a dokážu ju znížiť. Majú tiež antioxidačné účinky a zlepšujú stav čriev ako aj stav krvného obehu.

Flavonoidy sú tiež známe svojimi antioxidačnými účinkami, pôsobia na kardiovaskulárny systém, pomáhajú na stav a fungovanie ciev, normalizujú energetický metabolizmus a činnosť nervovej sústavy a stimulujú imunitný systém.

Poslednou významnejšou zložkou Saw Palmetta sú polysacharidy. Ide o zložené cukry, ktoré sú zdrojom energie a vlákniny, ktoré majú postupné uvoľňovanie do tela, takže nezvyšujú hladinu inzulínu. Pomáhajú hlavne na zlepšenie energetického metabolizmu v tele.

Dnes je Saw Palmetto známe predovšetkým ako rastlina pomáhajúca na prostatu u mužov. Jej potenciál a účinky sú však oveľa väčšie a som si istý, že postupom času sa to začne prejavovať aj na trhu s rastlinnými a prírodnými prípravkami. Už dnes však môžete využiť všetky účinky tak, že si zakúpite prášok alebo sušené plody a pripravíte si z nich napríklad čaj alebo tinktúru.

Pre mužov

Rastlina má veľký význam predovšetkým pre mužov. Už v minulosti bola využívaná hlavne pre účinok na prostatu, je však aj veľmi dobré afrodiziakum. Plody Saw Palmetta sa používajú hlavne pri benígnej hyperplázii prostaty, čiže pri nezhubnom zväčšení prostaty. Najnovšie poznatky ukazujú možnosť jej využitia aj pri zápale prostaty.

Oba spomínané účinky sa využívajú hlavne v špeciálnych prípravkoch, kde je extrakt z plodov Saw Palmetto jednou z najvýznamnejších účinných látok. Ak sa k tomu pridajú aj niektoré iné zložky, napríklad výťažky a extrakty ďalších rastlín, alebo aminokyseliny zlepšujúce prekrvenie pohlavnej sústavy, výsledok je na svete.

Tu sú všetky dôležité účinky pre mužov:

 • zvýšenie libida a sexuálnej aktivity
 • pomoc pri zväčšení a zápale prostaty
 • podpora zdravého fungovania prostaty
 • zlepšenie fungovania močovej sústavy
 • zvýšenie tvorby spermií, čiže pomoc so spermiogenézou
 • zlepšenie vitality a pocitu energie
 • pomoc pri raste vlasov a ochlpenia

 

Pre ženy

Pre ženy má Saw Palmetto svoj zmysel tiež, hoci činky rastliny a jej plodov sú v tomto prípade oveľa miernejšie. U žien pomáha rastlina v prechode na zníženie testosterónu, čo môže mať súvislosť s nadmerným rastom ochlpenia. Pomáha však aj na zníženie vypadávania vlasov a na zápal močových ciest.

Pôsobí tiež na zmiernenie problémov s niektorými najviac negatívnymi príznakmi menštruácie a to vďaka pôsobeniu na hormonálnu hladinu andorégnov. Niektoré zdroje uvádzajú aj to, že Saw Palmetto pomáha tiež pri typických ženských problémoch, najmä pri poruchách vaječníkov. Pôsobí aj na rast prsných žliaz.

Posledný účinok sa využíva v tabletkách s obsahom fytoestrogénov, ktorých cieľom je zväčšenie a spevnenie poprsia. Saw Palmetto je v tomto prípade jednou z mnohých účinných látok, ktoré vplývajú na prsnú žľazu s cieľom stimulovať jej rast. To by sa malo následne odraziť aj na spevnení a zväčšení poprsia.

 

Respiračné problémy

Plody Saw Palmetta boli u pôvodných indiánskych obyvateľov využívané aj pri bežných respiračných problémoch. Používali sa pri prechladnutí, chronických zápaloch priedušiek a na utlmenie dráždivého kašľa. Dnes sú tieto účinky už skôr v pozadí a žiadne známe prípravky neobsahujú extrakt z plodov rastliny za účelom pôsobenia na dýchacie cesty.

Upokojenie aj vitalita

Plody Saw Palmetto sa používajú aj na upokojenie nervového systému a celého organizmu. Vďaka tomu môže prísť k lepšej regenerácii a oddychu, čo sa vzápätí prejaví vo zvýšenej vitalite, hlavne sexuálnej a mentálnej. S týmto účinkom súvisí aj antioxidačné a detoxikačné pôsobenie, ktoré zbaví telo škodlivých látok a vplyvov voľných radikálov, čo umožní organizmu využiť lepšie energetický metabolizmus a zvýšiť aktivitu.

 

Ďalšie účinky

Medzi ďalšie účinky Saw Palmetto patria rozmanité vplyvy podporujúce zdravý vývoj a fungovanie celého organizmu. V súvislosti s upokojením nervového systému ide o zlepšenie spánku, najmä zaspávania a kvality spánku.

Plody majú tiež účinky na trávenie, hlavne na črevá, sekundárne pomáhajú aj na zvyšovanie hmotnosti v dôsledku lepšieho trávenia. Antioxidačné a detoxikačné účinky sa prejavia aj na pokožke, účinné látky v rastline môžu zmierniť jej starnutie a zbaviť ju škodlivín.

V súvislosti s pôsobením na močové cesty a u mužov aj na prostatu pomáha rastlina aj na niektoré súvisiace problémy, hlavne na inkontinenciu, časté nutkanie na močenie a bolesť pri močení. Rastlina a jej plody majú v organizme aj antiseptické účinky, čo sa prejaví tiež v rámci fungovania močových ciest v boji proti ich infekciám. Všeobecne pomáhajú aj na hormonálnu rovnováhu, z toho potom vyplývajú účinky na libido aj na menštruačný cyklus alebo menopauzu u žien.

 

Nežiaduce účinky a riziká užívania

Saw Palmetto je dobre tolerovanou rastlinou. Ako vedľajšie účinky sa spomínajú nanajvýš tak zažívacie a tráviace problémy, prípadne možná alergická reakcia na niektorú z látok, ktoré sú súčasťou zloženia rastliny a plodov.

Z tráviacich problémov sú najčastejšie pobolievanie v oblasti žalúdka, hnačka a zápcha. Ak sa u vás tieto problémy objavia, väčšinou to bude na úvod, kým si tráviaci systém zvykne na príjem nových látok alebo prípravkov. Ojedinele boli zaznamenané bolesti v oblasti hrudníka, problémy s libidom alebo dočasné problémy so stoporením u mužov.

Iné nežiaduce a vedľajšie účinky sa nikde nespomínajú.

Informácie o výživovej hodnot

Každá kapsula obsahuje:%N RV*:
Vitamín D 10ug (400 m.j.) 200%
Vitamín B1 7.5mg 682%
Vitamín B2 6mg 429%
Niacín 16mg-NE 100%
Kyselina pantoténová 50mg 833%
Vitamín B6 5mg 357%
Kyselina listová 400ug 200%
Vitamín B12 6ug 240%
Biotín 300ug 600%
Horčík 60mg16%
Železo 8mg57%
Meď 1000ug 100%
Jód 150ug100%
Zinok 12mg 120%
Mangán 2mg 100%
Selén 150ug 273%
Extrakt zo senovky gréckej (extrakt 4:1, čo zodpovedá 1000 mg senovka grécka) 250 mg**
Cholín bitartrát 100 mg**
Extrakt zo Saw Palmetto (extrakt 20:1, čo zodpovedá 1000 mg Saw Palmetto) 50 mg**
*NRV = referenčná výživová hodnota **Nie je stanovená žiadna NRV

Ďalšie informácie

Navigačné pokyny:

Užívajte 1 kapsulu (kapsuly) denne, najlepšie s jedlom. Neprekračujte uvedenú dávku.

Vhodné pre:

Vegetarián

Poradenské informácie:

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate akékoľvek lieky alebo ste pod lekárskym dohľadom, pred použitím sa poraďte s lekárom alebo zdravotníckym pracovníkom. Prestaňte používať a v prípade nežiaducich reakcií sa poraďte s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte, ak je tesnenie pod viečkom porušené alebo chýba. Tento výrobok obsahuje železo, ktoré pri nadmernom užívaní môže byť škodlivé pre veľmi malé deti. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Nezabudnite:

Aj keď vynakladáme maximálne úsilie, aby sme zabezpečili, že informácie o našom produkte sú na našich webových stránkach aktuálne, pred použitím alebo konzumáciou produktu si vždy prečítajte štítky, upozornenia a pokyny poskytnuté s produktom

Nový produkt
3 ks.
chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

arrow_upward