• Iba online
 • -10,00 €

Swanson Saw Palmetto 100 kapslí

Swanson Saw Palmetto 100 kapslí-120 dávok-540mg.PCT-špeciálna super zmes,ktorá podporuje liečbu a prevenciu prostaty.

19,99 €
9,99 € Ušetríte 10,00 €
s DPH Dodanie do 1-3 dní
Množstvo
Na sklade
 

Doprava zadarmo nad 80€! Dobierka SR, ČR, EU!

 

100% originálne CE profesionálne produkty

 

Doručenie Slovenská pošta,DPD,PACKETA EU

Swanson Saw Palmetto Extract 100 kapslí-120 dávok-540mg.PCT-špeciálna super zmes,ktorá podporuje liečbu a prevenciu prostaty.

Saw Palmetto je palma rastúca na juhovýchodnom pobreží USA, hlavne na Floride, ktorá bola dlho využívaná hlavne na okrasné účely. Pôvodné indiánske kmene obývajúce toto územie však ešte v predkolumbovskej ére využívali rastlinu a jej plody aj v rámci tradičnej ľudovej a prírodnej medicíny, hlavne ako afrodiziakum.

Dnes už vieme, že rastlina má veľký vplyv na sexuálne zdravie pre mužov aj pre ženy. Vďačíme za to istému doktorovi menom J.B. Readom, ktorý v roku 1879 publikoval svoje výsledky bádania o prospešnosti Saw Palmetto pri liečbe viacerých problémov a neduhov. Všimol si to, že plody rastliny pomáhajú na kašeľ, spánok, trávenie a tiež proti infekciám močovej sústavy. Bol to však len začiatok spoznávania účinkov tejto palmy, nakoľko až v roku 1926 boli publikované prvé odporúčania o tom, že extrakt a výťažky z rastliny majú pozitívny účinok aj pri problémoch s prostatou.

Keďže rastlina sa využíva čoraz viac aj v rozličných prípravkoch od tabliet, cez šampóny, prášky alebo tinktúry, rozhodol som sa jej venovať viac pozornosti a pozrieť sa na všetky jej vplyvy, vedľajšie účinky aj využitie trocha bližšie. Do popredia sa totiž v dnešnej dobe dostáva naozaj veľké množstvo rôznych prípravkov s nálepkou „sily prírody“ alebo „prírodných účinkov“, ale nie všetky sú naozaj kvalitné. Ak chcete vedieť, či vám môže práve Saw Palmetto  pomôcť a v čom konkrétne, odpovede na tieto otázky nájdete v mojom článku.

Predstavím vám rastlinu nielen z pohľadu jej biologických vlastností, ale povieme si niečo viac aj o tom, v ktorých prípravkoch pre mužov a ženy ju možno nájsť a aké účinky v nich plní. Ďalej sa dozviete aj to, kde všade tieto prípravky môžete kúpiť a ktoré majú najlepší pomer ceny a kvality.

Serenoa repens bola svojimi pozitívnymi účinkami známa už pred kolonizáciou severnej Ameriky. Rastlinu a jej plody využívali už indiánske kmene a to hlavne pre posilnenie sexuálnej vitality, čiže ako afrodiziakum, ale aj na liečbu problémov močových ciest. Prví americkí osadníci si z rastliny vyrábali šťavy, ktoré používali napríklad na trávenie zvýšenie hmotnosti.

Druh bol popísaný ešte v roku 1791 Williamom Bartramom, no väčšiu pozornosť začalo Saw Palmetto budiť po tom, čo si americkí botanici a vedci začali všímať, že zvieratá konzumujúce plody rastliny sú v lepšej kondícii a vyzerajú zdravšie. To bol aj podnet, prečo začala byť rastlina predmetom skúmania na prelome 19. a 20. Storočia. Spomínaný doktor J. B. Read z Georgie o tom v apríli 1879 napísal prvý článok v novinách American Journal of Pharmacy, kde poukázal na účinky rastliny vo viacerých oblastiach. Začiatkom 20. storočia sa potom začala rastlina využívať už aj na typické mužské problémy, čiže s močovými cestami a hlavne prostatou.

To, že účinky Saw Palmetto stále nie sú dostatočne preskúmané, dobre ukazuje aj skutočnosť, že až nedávno sa zistilo, že rastlina má pozitívny vplyv aj pre ženy. V 90. rokoch sa totiž zistilo, že má efekt pre pozastavenie nežiaduceho ochlpenia na tvári a pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Postupne sa zistilo, že tak, ako u mužov, aj u žien pomáha na viaceré aspekty zdravia močových ciest a reprodukčných orgánov.

Saw Palmetto bolo súčasťou ľudovej medicíny už u starých indiánskych kmeňov. Z rastliny sa používajú plody, ktoré sa v minulosti u pôvodných obyvateľov konzumovali v surovom stave, dnes sa z nich pripravujú rôzne formy surovín alebo už hotových prípravkov.

Ide hlavne o prípravky a produkty určené na vnútorné použitie. Buď sa jedná o suroviny, napríklad sušené plody alebo z nich už hotový mletý prášok, alebo o hotové prípravky vo forme tabliet, čajov, tinktúr, olejov. Často krát býva v zložení viacero látok, väčšinou ide o ľahké oleje, ktorých cieľom je podporiť pôvodné účinky.

Od prvého objavenia pozitívnych a liečivých účinkov sa použite Saw Palmetto zmenilo. Zapríčinilo to lepšie preskúmanie jeho zloženia a pozorovanie účinkov na ľudské zdravie. Plody tejto malej palmy sa používajú na:

 • podporu pri problémoch s močovým systém
 • pomoc pri problémoch s prostatou
 • zlepšenie spánku
 • pomoc na utlmenie kašľa
 • pomoc pri prechladnutí a zápaloch priedušiek
 • zvýšenie libida ako afrodiziakum
 • zlepšenie produkcie spermií
 • pomoc pri zvyšovaní hmotnosti
 • detoxikácia pokožky a mliečnych žliaz
 • podpora rastu mliečnych žliaz v niektorých prípravkoch
 • očistenie pečene aj hrubého čreva
 • zmiernenie negatívnych prejavov menštruácie
 • zlepšenie rastu vlasov u mužov
 • zmiernenie rastu ochlpenia u žien s vysokým testosterónom

Použitie rastliny a jej plodov je dané hlavne bohatou paletou látok nachádzajúcich sa v nej. Ide o zmes esterifikovaných mastných kyselín a látok typických pre rastliny, najmä fytosterolov, flavonoidov a polysacharidov.

Esterifikované mastné kyseliny sú v rastline zastúpené viacerými druhmi, ide hlavne o kyselinu kaprylovúkyselinu olejovúkyselinu palmitovú, kyselinu laurovú, kyselinu myristovú a kyselinu stearovú. Kyseliny sú viazané na lipidy a prestavujú energetickú rezervu.

fytosterolov sa v Saw Palmetto nachádzajú B-sisterol, kampesterol, daucosterol a stigmasterol. Rastlinné steroly obsiahnuté v rastlinách pôsobia na hladinu cholesterolu a dokážu ju znížiť. Majú tiež antioxidačné účinky a zlepšujú stav čriev ako aj stav krvného obehu.

Flavonoidy sú tiež známe svojimi antioxidačnými účinkami, pôsobia na kardiovaskulárny systém, pomáhajú na stav a fungovanie ciev, normalizujú energetický metabolizmus a činnosť nervovej sústavy a stimulujú imunitný systém.

Poslednou významnejšou zložkou Saw Palmetta sú polysacharidy. Ide o zložené cukry, ktoré sú zdrojom energie a vlákniny, ktoré majú postupné uvoľňovanie do tela, takže nezvyšujú hladinu inzulínu. Pomáhajú hlavne na zlepšenie energetického metabolizmu v tele.

Dnes je Saw Palmetto známe predovšetkým ako rastlina pomáhajúca na prostatu u mužov. Jej potenciál a účinky sú však oveľa väčšie a som si istý, že postupom času sa to začne prejavovať aj na trhu s rastlinnými a prírodnými prípravkami. Už dnes však môžete využiť všetky účinky tak, že si zakúpite prášok alebo sušené plody a pripravíte si z nich napríklad čaj alebo tinktúru.

Pre mužov

Rastlina má veľký význam predovšetkým pre mužov. Už v minulosti bola využívaná hlavne pre účinok na prostatu, je však aj veľmi dobré afrodiziakum. Plody Saw Palmetta sa používajú hlavne pri benígnej hyperplázii prostaty, čiže pri nezhubnom zväčšení prostaty. Najnovšie poznatky ukazujú možnosť jej využitia aj pri zápale prostaty.

Oba spomínané účinky sa využívajú hlavne v špeciálnych prípravkoch, kde je extrakt z plodov Saw Palmetto jednou z najvýznamnejších účinných látok. Ak sa k tomu pridajú aj niektoré iné zložky, napríklad výťažky a extrakty ďalších rastlín, alebo aminokyseliny zlepšujúce prekrvenie pohlavnej sústavy, výsledok je na svete.

Tu sú všetky dôležité účinky pre mužov:

 • zvýšenie libida a sexuálnej aktivity
 • pomoc pri zväčšení a zápale prostaty
 • podpora zdravého fungovania prostaty
 • zlepšenie fungovania močovej sústavy
 • zvýšenie tvorby spermií, čiže pomoc so spermiogenézou
 • zlepšenie vitality a pocitu energie
 • pomoc pri raste vlasov a ochlpenia

 

Pre ženy

Pre ženy má Saw Palmetto svoj zmysel tiež, hoci činky rastliny a jej plodov sú v tomto prípade oveľa miernejšie. U žien pomáha rastlina v prechode na zníženie testosterónu, čo môže mať súvislosť s nadmerným rastom ochlpenia. Pomáha však aj na zníženie vypadávania vlasov a na zápal močových ciest.

Pôsobí tiež na zmiernenie problémov s niektorými najviac negatívnymi príznakmi menštruácie a to vďaka pôsobeniu na hormonálnu hladinu andorégnov. Niektoré zdroje uvádzajú aj to, že Saw Palmetto pomáha tiež pri typických ženských problémoch, najmä pri poruchách vaječníkov. Pôsobí aj na rast prsných žliaz.

Posledný účinok sa využíva v tabletkách s obsahom fytoestrogénov, ktorých cieľom je zväčšenie a spevnenie poprsia. Saw Palmetto je v tomto prípade jednou z mnohých účinných látok, ktoré vplývajú na prsnú žľazu s cieľom stimulovať jej rast. To by sa malo následne odraziť aj na spevnení a zväčšení poprsia.

 

Respiračné problémy

Plody Saw Palmetta boli u pôvodných indiánskych obyvateľov využívané aj pri bežných respiračných problémoch. Používali sa pri prechladnutí, chronických zápaloch priedušiek a na utlmenie dráždivého kašľa. Dnes sú tieto účinky už skôr v pozadí a žiadne známe prípravky neobsahujú extrakt z plodov rastliny za účelom pôsobenia na dýchacie cesty.

Upokojenie aj vitalita

Plody Saw Palmetto sa používajú aj na upokojenie nervového systému a celého organizmu. Vďaka tomu môže prísť k lepšej regenerácii a oddychu, čo sa vzápätí prejaví vo zvýšenej vitalite, hlavne sexuálnej a mentálnej. S týmto účinkom súvisí aj antioxidačné a detoxikačné pôsobenie, ktoré zbaví telo škodlivých látok a vplyvov voľných radikálov, čo umožní organizmu využiť lepšie energetický metabolizmus a zvýšiť aktivitu.

 

Ďalšie účinky

Medzi ďalšie účinky Saw Palmetto patria rozmanité vplyvy podporujúce zdravý vývoj a fungovanie celého organizmu. V súvislosti s upokojením nervového systému ide o zlepšenie spánku, najmä zaspávania a kvality spánku.

Plody majú tiež účinky na trávenie, hlavne na črevá, sekundárne pomáhajú aj na zvyšovanie hmotnosti v dôsledku lepšieho trávenia. Antioxidačné a detoxikačné účinky sa prejavia aj na pokožke, účinné látky v rastline môžu zmierniť jej starnutie a zbaviť ju škodlivín.

V súvislosti s pôsobením na močové cesty a u mužov aj na prostatu pomáha rastlina aj na niektoré súvisiace problémy, hlavne na inkontinenciu, časté nutkanie na močenie a bolesť pri močení. Rastlina a jej plody majú v organizme aj antiseptické účinky, čo sa prejaví tiež v rámci fungovania močových ciest v boji proti ich infekciám. Všeobecne pomáhajú aj na hormonálnu rovnováhu, z toho potom vyplývajú účinky na libido aj na menštruačný cyklus alebo menopauzu u žien.

 

Nežiaduce účinky a riziká užívania

Saw Palmetto je dobre tolerovanou rastlinou. Ako vedľajšie účinky sa spomínajú nanajvýš tak zažívacie a tráviace problémy, prípadne možná alergická reakcia na niektorú z látok, ktoré sú súčasťou zloženia rastliny a plodov.

Z tráviacich problémov sú najčastejšie pobolievanie v oblasti žalúdka, hnačka a zápcha. Ak sa u vás tieto problémy objavia, väčšinou to bude na úvod, kým si tráviaci systém zvykne na príjem nových látok alebo prípravkov. Ojedinele boli zaznamenané bolesti v oblasti hrudníka, problémy s libidom alebo dočasné problémy so stoporením u mužov.

Iné nežiaduce a vedľajšie účinky sa nikde nespomínajú.


NUTRITION

Pure Labs Saw Palmetto Extract 100 Caps
Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 120
  Amount Per Serving  
Saw Palmetto Extract (Serenoa Reopens)          540mg  
Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Gelatin, Rice Flour, Magnesium Stearate

 

DIRECTIONS FOR USE

As a dietary supplement, take one capsule two times per day with a meal.

WARNING: For adults only. Consult physician if pregnant/nursing, taking medication, or have a medical condition. Keep out of reach of children.

Swanson
Nový produkt
4 ks.
chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)

PEScience Alphamine 244g PEScience Alphamine 244g
 • Iba online
 • -17,00 €

PEScience Alphamine 244g

Cena 32,99 € Bežná cena 49,99 € -17,00 €

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

arrow_upward