Olympus Organic Maca 120kaps

Olympus Labs Organic Maca 120 kapslí, zvýšenie sexuálneho libida a plodnosti, afrodiziakum,pre mužov aj ženy, potlačenie hypertrofie prostaty u mužov, zvyšuje hustotu kostí a pôsobí neuroprotektívnym spôsobom, celkové zdravie


 

Doprava zadarmo nad 69€! Dobierka SR, ČR!

 

Splátkový predaj firmy, FO cez GRENKE leasing

 

Platba rýchlym prevodom EU Everifin Pay

Olympus Labs Organic Maca 120 kapslí, zvýšenie sexuálneho libida a plodnosti, afrodiziakum,pre mužov aj ženy, potlačenie hypertrofie prostaty u mužov, zvyšuje hustotu kostí a pôsobí neuroprotektívnym spôsobom, celkové zdravie

Originálny popis a zloženie doplnku: https://olympus-labs.com/

Dávkovanie: 4 kapsle denne

Maca je dôležitá pre zlepšenie zdravia najmä kvôli jej zloženiu. Toto sú oblasti, kde je jej pozitívny vplyv najviac viditeľný:

Zvýšenie energie: Asi to najdôležitejšie, čo som pocítil, bolo, že som sa náhle cítil akoby plný energie a plný života. Maca vďaka veľmi vysokej energetickej a výživnej hodnote pôsobí na organizmus doslova ako zásobáreň energie. Tento jej účinok je najviac viditeľný, dokonca aj vtedy, ak trpíte chronickou únavou.

Hormonálna regulácia: Tento pozitívny vplyv na mace ocenia najmä ženy a to buď trpiace tzv. premenštruačným syndrómom alebo počas klimaktéria. Maca dokáže regulovať hladinu hormónov aj enzýmov. Ovplyvňuje totiž ich produkciu smerom k dosiahnutiu normálnych hodnôt. To znamená, že ak máte nedostatok hormónov, zvýši sa ich produkcia. Ak ich je prebytok, tak sa zníži.

Zmiernenie stresu, depresie a úzkosti: Hoci rastlina zvyšuje energiu, je zaujímavé, že s tým nejde ruka v ruke aj zvýšenie napríklad nervozity alebo stresu. Práve naopak, maca pomáha pozdvihnúť emocionálnu náladu a navodiť pozitívny stav mysle. Vďaka tomu pôsobí veľmi dobre u ľudí s častými depresiami alebo úzkosťou.

Nervový systém: Viacero experimentov potvrdilo, že čierna odroda macy má priaznivý vplyv na nervový systém. Pomáha na pamäť a na zlepšenie prenosu nervových vzruchov v rámci centrálnej nervovej sústavy. To sa odráža napríklad v lepšej schopnosti sa sústrediť a učiť nové veci. Zaujímavé sú aj jej neuroprotektívne účinky voči zhoršovaniu pamäte vyvolanej látkou skopolamín.

Plodnosť: Nemôžem samozrejme opomenúť ani priaznivý vplyv na potenciu. Maca patrí medzi veľmi účinné prírodné afrodiziaka, čo sú prostriedky na podporu sexuálneho vzrušenia. Zaujímavosťou je, že v tejto oblasti sa najviac využíva koreň rastliny, ktorý je súčasťou väčšiny voľne dostupných tabletiek na erekciu.

Imunita: Podporu imunity samozrejme nemôžem vynechať. Maca obsahuje vitamíny pôsobiace preventívne voči bežným ochoreniach prenášaným mikroorganizmami. Rovnako tiež obsahuje bioaktívne sacharidy podporujúce imunitný systém ako celok. 

Maca obsahuje z vitamínov najmä vitamíny B, C a E. Rastlina je najmä skvelým zdrojom vitamínu C, keďže pokryje dennú dávku pre bežného človeka, ale aj niacínu, riboflavínu a vitamínu B6. Obsahuje aj menšie množstvo vitamínu B12.

Minerály: Maca obsahuje pomerne veľa minerálov, napríklad jód, horčík, sodík, zinok, vápnik, železo, meď či draslík. Keďže minerály sú anorganické látky, v našom tele sa nachádzajú v minimálnych množstvách a organizmus si ich nevie ani vyrobiť. Musíme ich tak prijímať z externého prostredia a práve vyššie uvedené minerály nachádzajúce sa v mace sú jedny z najdôležitejších, ktoré potrebujeme.

Aromatické oleje a izotiocyanáty: Celkovo sa v rastline nachádza až 53 rôznych druhovaromatických olejov, ale rozhodne najväčšie zastúpenie má fenylacetonitril, ktorého je zo všetkých druhov viac ako 85 percent. Aromatické izotiocyanáty sú zas zlúčeniny, ktoré možno nájsť najmä v hlúbovej zelenine, ako je napríklad brokolica, karfiol či kapusta. Ako často takúto zeleninu jete?

Aminokyseliny a mastné kyseliny: Súčasťou macy sú aj aminokyseliny a niektoré druhy mastných kyselín, napríklad kyselina laurová, kyselina linoleová alebo kyselina palmitinová. Rovnako ako minerály, ani mastné kyseliny si neviete vyrobiť v tele a preto ich potrebujete dodávať v potrave.

Ostatné látky: Maca obsahuje napríklad aj nasýtené a nenasýtené tuky, vlákninu, uhľohydráty a samozrejme bielkoviny. Zaujímavé je, že prirodzene obsahuje až desatinu vody, čo znamená, že proces dehydratácie napríklad na prášok musí byť naozaj kvalitný. Okrem toho obsahuje rastlina aj steroly, saponíny, alkaloidy a taníny, ktoré majú väčšinou povzbudzujúci účinok na organizmus.

APS Nutrition
chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

arrow_upward