• Iba online
 • -40,00 €

Hydrapharm Unbreakable 60 kapslí

Hydrapharm Unbreakable 60 kapslí, BPC-157 peptidy, Cissus Quadrangularis, najlepšia kĺbová výživa na planéte! Cissus Quadrangularis(Stem extrakt) bola rastlina používaná už v starovekej medicíne, pestovaná v teplých regiónoch Cejlonu a Indie. V starých textoch Ayurvedy sú opisované jej účinky pôsobiace posilňujúco na svaltsvo, je účinný pri bolestiach akéhokoľvek typu a hlavne napomáha pri liečbe zlomenín kostí a pri tkanivových poškodeniach – tržné rany, pomliaždeniny, opuchy spôsobené úderom. Vedecké výskumy potvrdili účinky Cissus pri liečení poškodení kosti aj tým, že pôsobí ako protivník glukokortikoidov - keďže je známe, že antikatabolické pôsobenie sa prejavuje v konečnom dôsledku aj nárastom resp. udržaním svalovej hmoty

99,98 €
59,98 € Ušetríte 40,00 €
s DPH Dodanie do 1-3 dní
Množstvo
Na sklade
 

Platba kartou a na dobierku

 

Doručenie tovaru do 48 hodín

 

14-dňová lehota na vrátenie tovaru

Hydrapharm Unbreakable 60 kapslí, BPC-157 peptidy, Cissus Quadrangularis, najlepšia kĺbová výživa na planéte!

BPC-157 (Body Protection Compound-157) je pentadekapeptid vytvorený z 15 aminokyselín. Sekvencia aminokyselín pri BPC-157 je podobná sekvencii aminokyselín v časti ľudského BPC. Ľudský BPC sa nachádza v žalúdočnej šťave. Tento pentadekapeptid je vylučovaný žalúdočnou sliznicou a funguje na princípe aktivácie peptidergického obranného systému v ľudskom organizme. Pôsobí proti nadmernej aktivite a inhibícii uvedeného telesného systému a pôsobí bez rušenia funkcie ostatných systémov, vrátane systému dopamínu a prostaglandínov a tiež systému somatosenzorických neurónov. Jedna z doterajších štúdii preukázala skutočnosť, že peptid BPC-157 podporuje hojenie rán, vrátane poranení šliach (pretrhnutie Achillovej šľachy) u potkanov. Cieľom tejto štúdie bolo preskúmať pravdepodobný mechanizmus, ktorý peptid využíva na urýchlenie hojaceho procesu v poranenej šľache. Skúmali sa dve skupiny šľachových explantátov. Jedna skupina sa kultivovala v médiu obsahujúcom BPC-157 a druhá v médiu bez BPC-157. V týchto kultúrach sa následne pozorovali výrastky šľachových fibroblastov. Výsledky potvrdili fakt, že rast explantátov sa významne zrýchlil v kultúre obsahujúcej BPC-157 v porovnaní s kultúrou bez BPC-157 a tiež sa výrazne posilnila odolnosť buniek pod oxidačným stresom. Podľa MTT testu, tento peptid nemal priamy vplyv na bunkovú proliferáciu v kultúre odvodenej z Achillovej šľachy potkanov. Výsledky testu s Transwell filtrom ďalej ukázali významné zvýšenie migrácie fibroblastov in vitro a rozptýlenie fibroblastov v kultivačných miskách v závislosti od dávky. Na základe farbenia FITC-faloidínom sa preukázalo, že peptid vyvoláva vo fibroblastoch tvorbu F-aktínu. Pomocou Western Blot analýzy bola detekovaná tvorba a aktivácia paxilínu a proteínov FAK . Uvedená analýza ďalej potvrdila, že BPC-157 zvyšuje mieru fosforylácie paxilínu a proteínov FAK bez ovplyvnenia vytvoreného množstva. Potenciálnych užívateľov peptidu bude zaujímať jeho celková účinnosť a doba pôsobenia jeho účinkov. Ľudský organizmus má naprogramovanú približnú rýchlosť hojenia jednotlivých druhov zranení. Táto rýchlosť predstavuje v priemere dobu 4 - 6 týždňov, potrebných pre uplné uzdravenie v závislosti od typu úrazu. Hojivé a bolesť zmierňujúce účinky peptidu BPC-157 sa podľa dostupných vyjadrení užívateľov prejavia vo vysokej miere už po 1 týždni od aplikácie.

Pozitívne účinky

Zabránenie tvorbe vredov

BPC-157 robí v prvom rade rozruch v peptidovom priemysle v súvislosti s liečbou zápalového ochorenia čriev, vzhľadom k svojim účinkom zabraňujúcim tvorbe vredov. Klinické štúdie preukázali výraznú účinnosť peptidu v uvedených oblastiach liečby. Z tohto dôvodu by to bola najlepšia voľba pre ľudí závislých na liekoch NSAID. NSAID lieky sú nesteroidné, protizápalové lieky klasifikované ako analgetiká. Týmto peptidom sa môže liečiť ulcerózna kolitída (ochorenie hrubého čreva), ktoré spôsobuje vredy alebo otvorené rany.

Hojenie širokého spektra strán

Peptid bol špecificky testovaný v klinickej fáze II, kde sa prejavil jeho bezpečný profil, pričom zároveň vykazoval účinok hojenia rán. To, že neinteraguje so žiadnym systémom zabezpečuje ochranu endotelu rovnako ako jeho angiogénny účinok, a to aj v prípade ťažkých poškodení. BPC-157 je flexibilný peptid s veľkým potenciálom v liečbe širokého spektra rán v rôznych častiach tela. Jeho účinky sa prejavujú nielen na kostiach a svaloch, ale aj vo vnútorných orgánoch, na koži a ďalších vnútorných tržných ranách spôsobených chirurgickými zákrokmi.

Liečba zápalového ochorenia čriev

V súčasnosti je peptid široko používaný v boji proti závažným komplikáciám z dôvodu zle kontrolovaného alebo pokročilého zápalového ochorenia čriev. V štúdiách tohto peptidu na zvieratách sa zistilo, že má schopnosť hojiť pokročilú črevnú anastomózu, nakoľko dokáže zvrátiť syndróm krátkeho čreva, vrátane hojenia fistuly. BPC-157 má veľký význam v liečbe zápalového ochorenia čriev. Peptid môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia Crohnovou chorobou (chronické ochorenie vyvolávajúce zápal v tráviacom trakte).

Liečba kĺbov, šliach a väzov

Peptid BPC-157 pôsobí ako rýchly a profesionálny liečiteľ kĺbov, šliach a väzov. Svoju liečivú silu preukázal v klinických štúdiách. Konkrétne môže tento peptid liečiť roztrhaný štvorhlavý sval, odpojenú Achillovu šľachu a ďalšie svaly, ktoré boli poškodené v dôsledku intenzívneho tréningu. V týchto častiach tela došlo k dramatickej obnove. Okrem toho táto látka preukázala svoje liečivé účinky aj na kostiach, urýchľuje obnovu väzov, nehovoriac o jeho ochranných účinkoch na orgány.

Liečba popálenín a poškodenia pečene

Klinická štúdia skúmala schopnosť tohto peptidu urýchliť hojenie popálenín u laboratórnych myší. Peptid bol podávaný lokálnym spôsobom alebo prostredníctvom injekcie a pomohol liečiť popáleniny u laboratórnych myší. Popáleniny boli čiastočné hlboké popáleniny a pokrývali dvadsať percent tiel myší. Klinické štúdie preukázali aj výraznú účinnosť peptidu v liečbe poškodenia pečene po predĺženej chronickej expozícii alkoholu. BPC-157 je netoxický a podporuje zdravie pečene bez toho, aby dochádzalo k nežiaducim účinkom.

Vedľajšie účinky

V skutočnosti neexistujú žiadne významné vedľajšie účinky peptidu ani alergické reakcie, interakcie, alebo dokonca závislosť. Počas užívania peptidu BPC-157 neboli zaznamenané časté vedľajšie príznaky niektorých peptidov, podobné chrípke. Podľa užívateľov toto prirovnanie predstavuje nežiadúce efekty ako napr. letargia, závraty a bolesť hlavy, ktoré sú spojené s užívaním pomernej väčšiny peptidov. Existujú podporné dôkazy z klinických štúdií, že BPC-157 nemá žiadne toxické a nežiaduce účinky. Počas štúdií nebola dosiahnutá ani smrteľná dávka LD1 (smrť 1% testovaných subjektov do 24 hodin od expozície). Fáza II klinickej štúdie tvrdí, že sa neobjavili žiadne vedľajšie účinky a prejavili sa len pozitívne výsledky požadovaných účinkov peptidu. Niektorý užívatelia uvádzajú, že po aplikácii peptidu pociťovali svrbenie v mieste aplikácie. Posledný uvedený nežiadúci účinok môže byť len počiatočná reakcia organizmu uživateľa na užívanie BPC-157. Peptidy ovplyvňujú ľudí rôznymi spôsobmi a opatrnosť je vždy nutná. Budúci výskum môže odhaliť rizikové faktory, ktoré v súčasnosti nie sú známe.

Výhradne na výskumné účely

Napriek tomu, že účinky a prínosy BPC-157 sa dlhodobo skúmajú, treba zdôrazniť, že momentálne je peptid stále určený len na vedecké účely. Preto by akékoľvek zistenia a pozorovania o celkovom pôsobení, mechanizmoch a prínosoch BPC-157 mali pochádzať z výskumu v prísne vymedzenom prostredí.

Cissus Quadrangularis(Stem extrakt) bola rastlina používaná už v starovekej medicíne, pestovaná v teplých regiónoch Cejlonu a Indie. V starých textoch Ayurvedy sú opisované jej účinky pôsobiace posilňujúco na svaltsvo, je účinný pri bolestiach akéhokoľvek typu a hlavne napomáha pri liečbe zlomenín kostí a pri tkanivových poškodeniach – tržné rany, pomliaždeniny, opuchy spôsobené úderom. Vedecké výskumy potvrdili účinky Cissus pri liečení poškodení kosti aj tým, že pôsobí ako protivník glukokortikoidov - keďže je známe, že antikatabolické pôsobenie sa prejavuje v konečnom dôsledku aj nárastom resp. udržaním svalovej hmoty, Cissus Quadrangularis je ideálny pre všetky silové a kontakté športy (vzpieranie, kulturistika, armwrestling, powerlifting, box, zápas, kickbox, MMA a pod.)

Antikatabolické pôsobenie

Zrýchlené tempo liečenia kostí môže mať pre ľudí trpiacich osteoporózou veľký význam. Okrem toho, anti-glukokortikoidné vlastnosti Cissusu vítajú aj kulturisti a športovci, keďže glukokortikoidy, hlavne kortizol, nie sú katabolické len pre kosti, ale katabolicky pôsobia aj na svalové tkanivo. Výskumy dokázali, že glukokortikoidy, ako aj endogénny hormón kortizol, aktivizujú prvky, ktoré ničia nie len kosti, ale aj tkanivo kostného svalstva. Posledný publikovaný výskum opísal, ako glukokortikoidy (vrátane kortizolu) vyvolávajú rozklad svalstva. Aktivizujú prvok ubikvitín-proteazóm proteolýzy (rozklad bielkovín). Toto pôsobenie je priaznivé pri odstraňovaní poškodeného a nefungujúceho proteínu. Ale na druhej strane, príliš veľká aktivita v období zvýšenej hladiny kortizolu (napr. počas choroby, stresu a únave) rozkladá zdravé bunky. Cissus tým, že má antiglukokortizoidné pôsobenie, pomáha zachovávať svalové tkanivo počas fyzického a emocionálneho stresu, ktorý sprevádza ťažký tréning, alebo poškodenie organizmu pri akomkoľvek kontaktom športe – kickbox, MMA, zápas, box a pod.

Chemické analýzy Cissus Quadrangularis preukázali vysoký obsah kyseliny ascorbovej (vitamín C), karoténu (efektívny atioxidant), vápnika a fytosterolov – z nich najviac pozornosti si získal ketosterón (práve ten má vysoké antikatabolické a sekundárne aj tuk spaľujúce účinky).

Presný mechanizmus účinku Cissus Quadrangularis je nejasný, ale zaregistroval som úvahu, že bráni účinku katabolického glukokortikoidu kortizol tým, že blokuje jeho väzbu so špecifickým receptorom – čím menej molekúl kortizolu sa naviaže na špecifický receptor pre glukokortikoidy, tým slabšie a menej zničujúce je jeho antikatabolické pôsobenie na svalovú hmotu. Zapamätajte si:

 • kortizol sa uvoľňuje z kôry nadobličiek do krvného obehu, odkiaľ je transportovaný k cieľovým tkanivám. Hladiny kortizolu sa zvyšujú práve po silovom tréningu, ak sú vysoké neúmerne dlhý čas, tlmia procesy, výsledkom ktorých je rast svalovej hmoty.
 • kortizol ovplyvňuje centrá v mozgu, ktoré sú zodpovedné za podporu pocitu hladu – následkom je niekedy až nekontrolovateľný hlad, príjem nadbytočného množstva kalórií, ktoré sa premieňajú na tuk
 • je preukázané, že zvýšené hladiny kortizolu sa negatívne prejavujú špecifickým ukladaním tuku predovšetkým na trupe – v oblasti brucha a pásu; vysoké hladiny kortizolu brzdia snahu o vyrysovanie týchto partií
 • kortizol blokuje tvorbu novej svalovej hmoty, znižuje efektívne pôsobenie prirodzene sa vyskytujúcich anabolicky účinných hormónov, produkcia ktorých sa zvyšuje silovým tréningom
 • kortizol znižuje citlivosť tkanív na inzulín, čím núti telo k zvýšenej produkcii inzulínu – následkom toho sa zvyšuje ukladanie tuku do problémových partií

Vplyv na pojivové tkanivá

Väčšina výskumov zameraných na Cissusu sa týkajú liečenia poškodení kostí, avšak Cissus môže podľa všetkého urýchliť proces liečenia spojivového tkaniva, šliach a chrupaviek – tzn. je mimoriadne vhodný pre kulturistov a fight športovcov. Mnoho ľudí užívajúcichCissus potvrdilo, že Cissus urýchlil dlhotrvajúci proces liečenia šliach a kĺbov.

Upevňuje zdravie

Okrem už spomínaných vlastností je Cissus bohatý na vitamíny a antioxidanty - vitamín C a beta-karotén. Z analýzy vyplýva, že Cissus quadrangularisobsahuje 479 mg kyseliny askorbovej, 267 jednotiek karoténu.

Pôsobí proti bolesti, lieči tržné rany

Cissus pôsobí tiež proti bolesti, podobne ako aspirín, alebo protizápalové lieky – napr. ibuprofen. Cissus quadrangularis je podľa Ayurvedy zložkou preparátu s názvom „Laksha Gogglu“, ktorý podľa výskumov dobre pôsobí pri liečbe nielen bolestí, ale aj opuchlín a urýchľuje proces liečenia jednoduchých zlomenín, pomliaždenín, tržných rán. Avšak mechanizmus pôsobenia, vďaka ktorému Cissus pôsobí proti bolesti a protizápalovo, zatiaľ nie je známy.

Účinky Cissus Quadrangularis, ktoré nesmiete prehliadnúť

Prostredníctvom internetu môžete násjť viaceré štúdie súvisiace s Cissus Quadrangularis, z ktorých ma zaujali tie, ktoré sa venujú potencionálnemu vplyvu na rast svalovej hmnoty a efektivite v procesoch, ktorých výsledkom je úbytok tuku. Z nich spomeniem výsledky, ktoré  zaznamenali výskumíci z univerzity v Indickom meste Madras.
Podľa nich Cissus Quadrangularis znižuje oxidatívny stres a predchádza poškodeniu dezoxiribonukleovej kyseliny. Oxidačný stres, ktorý sa zvyšuje po telesnom zaťažení, výrazne znižuje regeneračné schopnosti organizmu – dezoxiribonukleová kyselina je nevyhnutná pre obnovu tréningom poškodených tkanív. 

Výsledky ďalších štúdií, realizovaných na univerzite v Yaundé boli zamerané na pôsobenie Cissus Quadrangularis na obéznych. V jednej štúdii 120 mužov aj žien rozdelili do štyroch skupín – skupina A dodržiavala diétny režim (členovia tejto skupiny prijímali menej ako 2200kcal) a užívala Cissus Quadrangularis, skupina B bola bez diétneho režimu, ale užívala Cissus Quadrangularis, skupina C užívala iba neúčinné placebo. Všetky skupiny vykonávali v sledovanom období (tzn. počas 8 týždňov) rovnakú aktivitu aeróbneho charakteru. Výsledky?

 • placebo skupina ... znížila hmotnosť v priemer o 2% (tzn. pri hmotnosti 100 kg to sú 2 kg); úbytok sa prejavil 2% poklesom obvodu pásu
 • B skupina ... napriek tomu, že bola bez diétneho režimu, vďaka aplikácii Cissus Quadrangularis znížila hmotnosť v priemere o 4% (tzn. pri hmotnosti 100 kg to je 4 kg); úbytok sa prejavil 5% poklesom obvodu pásu
 • A skupina ... tu sa prejavil amaximálna efektivita Cissus Quadrangularis – jeho aplikácia v kombinácii s diétnym režimom viedla k 9% úbytku hmotnosti (tzn. pri hmotnosti 100 kg to je 9 kg); úbytok sa prejavil 8% poklesom obvodu pásu

Záver

Cissus Quadrangularis je účinný, cenovo veľmi výhodný doplnok výživy, ktorý by mal byť súčasťou suplementačného plánu každého pokročilého cvičenca, snahou ktorého je zefektívniť rast svalovej hmoty, alebo zrýchliť úbytok tuku v problémových častiach tela. Je nesporné, že efektivitu Cissus Quadrangularis je možné podporiť kombináciou s ďalšími doplnkami výživy so špecifickým účinkom:

 • rast svalovej hmoty pre pokročilých ... príjem 2 g bielkovín/ kg hmotnosti, príjem 5-6 g sacharidov/ kg hnotnosti, príjem 2 g tukov/ kg hnotnosti, špecifický tréningový režim zameraný na podporu rastu svalovej hmoty + 3x denne 10-20mg Cissus Quadrangularis/ kg telesnej hmnotnosti (priame antikatabolické pôsobenie);
 • rast svalovej hmoty pre vyspelých ... príjem 2 g bielkovín/ kg hmotnosti, príjem 5-6 g sacharidov/ kg hnotnosti, príjem 2 g tukov/ kg hnotnosti, špecifický tréningový režim zameraný na podporu rastu svalovej hmoty + 3x denne 10-20mg Cissus Quadrangularis/ kg telesnej hmnotnosti (priame antikatabolické pôsobenie); 3x denne 5-10mg Ecdysteronu/ kg hmotnosti (priame anabolické pôsobenie); 3x denne 2-3 g L–karnitínu (zvýšenie citlivosti receptorov schopných sa viazať s prirodzene vylučovaným testosterónom)
 • úbytok podkožného tuku ... diétny režim, špecifický tréningový režim + 3x denne 10mg Cissus Quadrangularis/ kg telesnej hmnotnosti 
Hydrapharm
Nový produkt
2 ks.
chat Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (16)

FortiFX Protein Bar 63g FortiFX Protein Bar 63g
 • Iba online
 • -2,00 €

FortiFX Protein Bar 63g

Cena 1,99 € Bežná cena 3,99 € -2,00 €

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

arrow_upward